fbpx
Starostlivosť o myseľ pokračovanie

 

Ahojte 🙂  Úsmev prosím 🙂

Písali sme o prvom stupni duchovnej zrelosti. Dnes si napíšeme pokračovanie.

  1. stupeň – pokročilý – Kartová hra

Už vieme ovládať svoje emócie. Nevytočí nás, keď nám niekto nadáva, alebo nás uráža, lebo vieme, že to nie je náš problém, ale jeho.

Postúpili sme do druhého levelu. Kartovú hru nemôžeme hrať, keď neovládame emócie to sa nedá. Emócie oslabujú víťazstvo. Hneď by spoluhráči vedeli aké máme karty. Poznáme výraz POKER FACE a to je ono.

Dostal som na ruku karty a teraz čo? Musím s nimi hrať. Nemá význam nadávať, rozčuľovať sa prečo práve také karty a ja som chcel iné. Nič to nezmení na tom, aké karty držíš. Stále budú rovnaké. A tak je to aj v živote. Dostaneš karty a hraj – ŽI. Nauč sa žiť s tým čo máš. Ži kvalitný, šťastný naplnený život s tým čo máš. Ak dokážeš byť šťastný práve tu a práve teraz aj keď bývaš s rodinou v jednoizbáku, máš otvorenú cestu na rozvoj.

Dostal som karty a hrám a Žijem. Uhrám to k úspechu. Žijem naplnený život. 

Nerepcem, nehundrem, nenadávam, nemám potrebu chcieť stále viac. O tom je tento stupeň. A aj tento stupeň má techniky, ktoré sú najvhodnejšie v oblasti sebarozvoja.

V tomto stupni vieme dosiahnuť doslova zázraky a žiť vysnívaný život. Trúfam si tvrdiť, že som na druhom stupni. A ešte chvíľu budem. Učím sa a užívam si to. Cesta sem bola dlhá, ale ten rozdiel je markantný.

Som úplne iný človek ako som bola predtým. 

Dospela som sem a som na to hrdá. 

Keď zvládneme žiť šťastný a naplnený život s tým čo nám život dal sme pripravený vojsť do tretieho stupňa.

  1. stupeň- majster – hra Logic

Tento stupeň je najvyšší a dostanú sa tam len skutoční majstri. Úlohou na tomto stupni je uhádnuť zámer Boha, vesmíru. Ak ho uhádneš si šťastný. Umieraš s pocitom, že si žil naplnený život.

Zaujímavé však?

Prajem krásny deň 🙂

Nika 🙂

Pozri Môj príbeh